Po Prostu Zachęta
15 CZE '14

TROCHĘ KOPCIUSZEK... ALE NIE O TYM

TROCHĘ KOPCIUSZEK... ALE NIE O TYM

TROCHĘ KOPCIUSZEK, ALE NIE O TYM

Pod tym zagadkowym tytułem kryje się inspirowany słynną baśnią braci Grimm spektakl, który zobaczą Państwo 15. 06 . 2014 o godz. 18.30 w warszawskim Po prostu Zachęta (Narodowa Galeria Sztuki Zachęta) przy Placu Małachowskiego 3.

„Trochę Kopciuszek, ale nie o tym” nie zadowoli tych, którzy oczekują klasycznej baśniowej fabuły. Spektakl dyplomowy pięciu studentek Szkoły Aktorskiej Machulskich to poruszająca wariacja na temat życia bohaterek „Kopciuszka”. Czy złe siostry naprawdę były złe? Czy macocha aby na pewno była okrutną kobietą bez serca? I dlaczego Kopciuszek nie robił nic, by wyjść ze swojej beznadziejnej sytuacji? Takie pytania możemy zadać nie tylko baśniowym postaciom, ale przede wszystkim kobietom. Bo to właśnie spektakl o kobietach. Sztuka w humorystyczny i przewrotny sposób ukazuje pięć różnych sylwetek kobiety współczesnej: z czym „słabsza płeć” musi walczyć na co dzień, dlaczego nie czuje się spełniona i przede wszystkim: w jaki sposób kobiety same kreują postrzeganie swojej płci. Pomimo, że tematyka sztuki jest ewidentnie kobieca, również męska część widowni odnajdzie się w tym świecie doskonale. 


Po spektaklu odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony będzie na fundację Kwiat Kobiecości, której misją jest pomoc każdej kobiecie, zmagającej się z RSM i innymi chorobami.(www.kwiatkobiecosci.pl).

Dzieło uwieńczymy symboliczną lampką wina w artbistro Po prostu Zachęta.


Z racji trudnego tematu społecznego spektakl skierowany jest do widza w wieku 16+. 


reżyseria: Barbara Wiśniewska 
opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko

obsada:

Agnieszka Cichocka 
Agnieszka Kogucka 
Ewa Kowalczyk 
Kamila Polak
Claudia Wawrzyńczyk

lektor: Marek Ravski
choreografia: Ewa Kowalczyk i Agnieszka Cichocka 
kostiumy: Sandra Dąbrowska, Agata Posłuszna, Izabela Tomaszewska
muzyka do piosenki Wróżki: Mateusz Dębski
grafika: Aleksandra Chrzanowska
charakteryzacja: Agnieszka Kwiatkowska
foto: Jarosław Antoniak


Konieczna rezerwacja miejsc na priv u Damian Lu Wenta
Cena biletu : 1 uśmiech